+98 13 33 755 315
آدرس و تلفن مطب تغییر کرده است

درد پریودی

سوالاتدرد پریودی
کاربری پرسید 7 ماه قبل

-سلام خانم دکتر وقت به خیر
دختری 26 ساله و مجرد هستم. مشکلی که دارم پریودهای دردناکی هست که از ابتدا داشتم و هر از چندگاهی نوع درد تغییر می کنه. یعنی اوایل فقط لحظه ای که پریود می شدم درد شکم داشتم و افت فشار، روزهای بعدی هیچ دردی نداشتم. الان دردم  تا 3 روز ادامه داره و بیشتر تورم و نفخ شکم هست تا جایی که حتی در مقعد هم فشار و التهاب رو حس می کنم. مسکن استفاده می کنم و این چند روز به اندازه ای بی حال هستم که کاملا از کار و زندگی می افتم. به پزشک مراجعه کردم، آزمایش خون نرمال بود و دوره ها منظم 29-30 روزه. روز 14 ام سونو انجام دادند که ریپورتش به شرح زیر هست: ” در بررسی b-mode رحم به ابعد 31*82 میلیمتر و ضخامت اندومتر 5.5 میلیمتر دارای سایز و اکوژنیسیته میومتریال نرمال است. تصویر تعدادی فولیکول پریفرال به قطر تقریبی 2-3 میلیمتر در هر دو تخمدان دیده می شود. بزرگترین فولیکول در تخمدان راست به قطر 9 و 16 میلیمتر اندازه گیری شد. در تخمدان ها کیس و یا ضایعه فضاگیر رویت نشد. مایع آزاد در لگن رویت نشد.”
به توصیه شما سه ماه از قرص  LD OCP ضد حاملگی بهمراه قرص ویتامینB6 استفاده کردم ولی دوباره درد دارم. این شرایط نرمال هست یا بایستی جدی تر پیگیری کنم؟ ممنون می شم اگر راهنمایی کنید

با دیگران به اشتراک بگذارید:
1 پاسخ

سلام،اگر بامصرف ocp دردتان کاهش پیداکرده است،سه روز اول پریود از مفنامیک اسید استفاده نمایید.در صورت عدم پاسخ جهت بررسی بیشتر به مطب مراجعه نمایید.